NOWA ALFA ROMEO GIULIA GTA

Odrodzenie legendy

Nuova Giulia GTA | Alfa Romeo

EDYCJA LIMITOWANA,
SPEKTAKULARNE OSIĄGI

GTA to legendarny akronim, który pochodzi z roku 1965 roku i oznacza Giulię Gran Turismo Alleggerita, dosłownie ''lżejsze Gran Turismo'', czyli specjalną, tuningowaną wersję Giulii Sprint GT, stworzoną przez firmę Autodelta.
Dla uczczenia 110. rocznicy powstania Alfy Romeo
użyliśmy tej samej metodologii, zwiększając moc
i redukując masę Giulii, aby zapewnić jak najlepsze osiągi i wrażenia z jazdy w historii modelu.
Nowy model zostanie wyprodukowany
w limitowanej liczbie egzemplarzy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta Alfy Romeo pod numerem 0080025324200

Cena w Polsce od 158 000 € + VAT (GTA)
lub od 163 500 € + VAT (GTAm).

Dowiedz się więcej

KORZENIE

Giulia GTA natychmiast zaczęła odnosić sukcesy w wyścigach, stała się symbolem ''Biscione'' i zaistniała w zbiorowej wyobraźni jako niekwestionowana kandydatka do miana najlepszego samochodu sportowego. Wygrała 3 kolejne wyścigi ''Challenge Europeo Marche'', a także zwyciężyła w dziesiątkach krajowych mistrzostw i setkach pojedynczych wyścigów w każdym zakątku świata. W imponujący sposób zmieniła wizerunek całej gamy: Giulia Sprint GTA idealnie wcieliła w życie hasło ''Codzienne zwycięstwa w codziennym samochodzie''.

Nuova Giulia GTA | Alfa Romeo

GTA I GTAm:

Najnowsze ogniwo ewolucji GTA przybrało kształt dwóch różnych modeli, niezmiennie napędzanych duchem śmiałości i przełomową technologią.

NOWA GIULIA GTA

Nowa 5-miejscowa Giulia GTA osiąga zupełnie nowy poziom sportowego charakteru Alfy Romeo dzięki zastosowaniu przedniego aerodynamicznego wysuwanego spoilera (aerosplitter) podobnego jak w wersji Giulia Quadrifoglio, aerodynamicznych listew bocznych firmy Sauber i zmodyfikowanemu tylnemu dyfuzorowi oraz 20-calowym felgom aluminiowym z pojedynczą śrubą. Sportowe wrażenia są jeszcze silniejsze we wnętrzu wykończonym tkaniną Alcantara®, z karbonowymi fotelami Sparco. Tylna kanapa, przeznaczona dla 3 pasażerów, zapewnia więcej miejsca i stwarza doskonałe warunki do wspólnego przeżywania sportowych emocji, podkreślanych niepowtarzalnym dźwiękiem dochodzącym z tytanowego układu wydechowego Akrapovič z końcówkami z włókna węglowego.

NOWA GULIA GTAm

Poznaj nową Giulię GTAm, jej nieprzeciętną moc i osiągi godne marki Alfa Romeo. Ten 2-miejscowy samochód jest ucieleśnieniem wyścigowego DNA Biscione dzięki powiększonemu, regulowanemu przedniemu spoilerowi oraz tylnemu skrzydłu aerodynamicznemu, które można dostosować do oporu powietrza, wybierając jedną z 4 pozycji. Wewnątrz czekają na Ciebie sportowe fotele Sabelt z włókna węglowego z kolorowymi, 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa i tylna przegroda pokryta tkaniną Alcantara a także klatka bezpieczeństwa.

PROWADZONA, ABY SIĘGAĆ PO WIĘCEJ

Silniki nowej Giulii GTA i GTAm są udoskonaloną wersją silnika Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 540 KM, co przekłada się na najlepszą w swojej klasie moc 187 KM/l. Ponieważ obie wersje wywodzą się z naszego najnowocześniejszego sedana o wysokich osiągach, również ich mechanika jest ucieleśnieniem najwyższego poziomu inżynierii Alfy Romeo.

Dzięki zastosowaniu ultralekkich materiałów, takich jak włókno węglowe, aluminium i kompozyty, osiągają znakomite wyniki w zakresie stosunku mocy do masy. W porównaniu z Giulią Quadrifoglio MY21, masa Giulii GTAm została zredukowana o około 100 kg.

WELCOME PACK
DOŚWIADCZENIE ZAKUPU NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Klienci, którzy zakupią nową Giulię GTA lub GTAm, otrzymają dedykowany spersonalizowany podarunek zawierający:

- Spersonalizowany kask Bell, zaprojektowany dla GTA przez Centro Stile Alfa Romeo;

- Pokrowiec samochodowy Goodwool dopasowany do koloru wybranego lakieru;

- Personalizowany karbonowy uchwyt na klucze;

- Klienci GTAm otrzymają dodatkowo kombinezon Alpinestars w odpowiednim rozmiarze, zaprojektowany specjalnie dla Alfy Romeo GTAm.

Wszyscy Klienci będą również mogli wziąć udział w dedykowanym jednodniowym kursie jazdy w Accademia di Guida Alfa Romeo.

USŁUGI ALFA CONNECT
ZAWSZE W KONTAKCIE

W nowej Giulii GTA i GTAm możesz korzystać z Mopar Connected Services, dzięki którym zawsze będziesz w kontakcie ze swoim samochodem. Poznaj je
Zdjęcia zamieszczono wyłącznie w celach ilustracyjnych.
Zakres cenowy: od 158 000 € + VAT (GTA) – 163 500 € + VAT (GTAm).
Produkcja samochodu od czerwca 2021 roku.

Giulia GTA/GTAm: zużycie paliwa 10,8 l/100 km; emisja CO2 244 g/km.
Wartości ustalono na podstawie procedury testowej WLTP zaktualizowanej 28.04.2021 r. i podano w celach porównawczych.