Najnowsze Alfa Romeo na Międzynarodowym Salonie Samochodowym - Dubaj 2015.

Alfa Romeo na targach motoryzacyjnych -Międzynarodowy Salon Samochodowy Dubai Motor Show.


Tegoroczne Targi Dubai Motor Show to trzynasta z kolei taka impreza organizowana raz na dwa lata, na której w tym roku dumnie zaprezentował się najnowszy model Alfy – Giulia, w swej topowej wersji „Quadrifoglio" - oznaczonej legendarnym znaczkiem czterolistnej koniczynki.


Światowa premiera nowej Giulii miała miejsce 24 czerwca 2015 r., w odnowionym Muzeum Alfa Romeo w Arese (Mediolan, Włochy). Kilka miesięcy później Giulia po raz pierwszy wzieła udział w najważniejszych targach motoryzacyjnych - regionu Bliskiego Wschodu i Afryki północnej – Dubaj Dubai Motor Show 2015.


Najnowsza Giulia w topowej wersji Quadrifoglio może pochwalić się mocnym, opracowanym przez techników Ferrari, 6-cylindrowym silnikiem „V" turbo benzyna o pojemności 2.9 litra i mocy 510 KM. Dzięki czemu nowy sedan Alfy zapewnia tak fascynujące osiągi: prędkość maksymalną 307 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy i maksymalny moment obrotowy 600 Nm.


Godnym uwagi jest fakt, iż Giulia to nie tylko szybki samochód z oryginalną linią nadwozia, ale też najbardziej ekologiczne auto w swojej klasie – z emisją spalin 198 g/km C02.


Podsumowując - Alfa Giulia, jako luksusowy samochód sportowy idealnie wpisała się w profil imprezy w Dubaju.


Dużą uwagą cieszył się również fascynujący model Alfa Romeo 4C, zaprezentowany w dwóch wersjach: Coupé i Spider – będących „ucieleśnieniem” wyścigowej historii Alfy i nowoczesnej ikony tego włoskiego producenta. Przypomnijmy, że DNA Alfy Romeo to od lat znakomita wydajność i precyzja inżynierii motoryzacji, jakie zapewniają w niebywałą przyjemności prowadzenia, w połączeniu z dynamiką jazdy i niepowtarzalnym stylem.


Samochody Alfa Romeo, przez wielu określane jako perełki motoryzacji i tym właśnie motywem kierowano się na ostatnich targach w Dubaju. U boku nowości takich jak Giulia, czy 4C, na stoisku Alfa Romeo zaprezentowała także swój elegancki model Alfa Giulietta w topowej wersji „Quadrifoglio Verde", jaki już od 1923 roku legendarnym symbolem który wyróżnia samochody Alfa Romeo o najlepszych osiągach klasy premium.


Zainteresowanie budził też samochód pokazowy Alfa 4C Coupè będący wynikiem współpracy marki Alfa Romeo i ekspertów z Garage Italia Customs (spółka należąca do Lapo Elkanna, znana z projektów motoryzacyjnych „szytych na miarę" Klienta). Stąd też nie dziwią tak niepowtarzalne cechy pokazowej 4c jak: matowy perłowy lakier z efektem gradient, dachu wykonanego z włókna węglowego, jaki swym czarnym kolorem płynnie przechodzi w czerwoną barwę „Accursio" w dolnej części auta, maska silnika pokryta tym samym odcieniem, nadając wrażenie pełni, dodatkowo dzięki przezroczystej szybie tylnej pozwalającej dostrzec kolor i mechanikę, zastosowanie na fotelach, panelach drzwi, podsufitce i desce rozdzielczej czerwonej i czarnej skóry Alcantara z oryginalnym odcieniem na słupkach szyby przedniej.


Podsumowując, Dubaj 2015 to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży motoryzacyjnej łączącej nie tylko setki samochodów najlepszych światowych brandów, ale też najważniejszych motoryzacyjnych premier. Stąd obecność Alfy Romeo miała tu podwójne znaczenie – jako niekwestionowanego lidera klasy premium i sport, ale też występu najnowszego modelu Alfa Giulia, tuż po jego światowej premierze z czerwca 2015.