SPEKTAKULARNY POWRÓT DO KORZENI: ALFA ROMEO ZNOWU W FORMULE 1    

 

Alfa Romeo i zespół Sauber F1 Team podpisali wieloletnią umowę partnerską dotyczącą współpracy strategicznej, handlowej i technologicznej. Oznacza to, że od sezonu 2018 Alfa Romeo wraca do udziału w Formule 1! Oficjalna nazwa zespołu brzmieć będzie: Alfa Romeo Sauber F1 Team.

 

Zakres wieloletniej umowy obejmuje współpracę strategiczną, handlową i technologiczną we wszystkich właściwych obszarach rozwoju. Kontrakt zapewnia także dostęp do inżynieryjnej wiedzy fachowej i doświadczenia kadry technicznej Alfa Romeo. Ta partnerska kooperacja otwiera drzwi do szerokich możliwości dla obydwu stron, dzięki czemu skorzysta na tym nie tylko Formuła 1, ale i cały sektor motoryzacyjny.

 

Marka Alfa Romeo należąca do koncernu FCA będzie sponsorem tytularnym zespołu. Od przyszłego roku na torze będą ścigać się jednoosobowe bolidy oznakowane charakterystycznymi barwami i logo włoskiej marki. W sercu pojazdów znajdą się jednostki napędowe Ferrari serii 2018.

 

Świętując ten niebywały sukces, potwierdzający pozycję marki jako producenta niezawodnych, a przy tym niezwykle eleganckich samochodów klasy premium, Alfa Romeo po raz kolejny udowadnia, że zwycięstwo ma wpisane w swoje DNA. To właśnie zespół Alfy Romeo z modelem Alfa Romeo P2 zwyciężył w 1925 r. podczas pierwszych mistrzostw Grand Prix. A to był dopiero początek wielu dekad fascynującej historii obfitującej w wiele niesamowitych triumfów.

 

W Formule 1 Alfa Romeo uczestniczyła od 1950 r. do 1988 r., zarówno w roli konstruktora, jak i dostawcy silników. Tuż po swoim debiucie wygrała pierwsze dwa Mistrzostwa Świata Kierowców w 1950 r. i 1951 r. W latach 1961-1979 marka współpracowała z kilkoma zespołami wyścigowymi F1 jako dostawca silników. Następnie w 1979 r. powróciła do wyścigów w roli konstruktora, by w 1983 r. osiągnąć swój najlepszy wynik, zajmując szóste miejsce w klasyfikacji mistrzów świata konstruktorów. Swoją przygodę z tą dyscypliną sportową zawiesiła wycofaniem się w 1985 r., by teraz powrócić i na nowo mocno zaznaczyć swoją pozycję.

 

Podpisanie umowy z zespołem Saubera to znaczący krok w kierunku przekształcenia oblicza marki Alfa Romeo, która powraca do Formuły 1 po ponad 30 latach nieobecności. Wyścigowe dziedzictwo i technologiczna doskonałość marki Alfa Romeo są znane na całym świecie i stanowią jej znaki rozpoznawcze.

To też doskonały moment na powrót do rajdowych korzeni, ponieważ obecnie Alfa Romeo jest w szczytowej formie, czego dowodzą cieszące się nieustannymi sukcesami i powodzeniem wśród klientów nowo wprowadzone modele Giulia i Stelvio. Obydwie wersje tych modeli, odznaczone słynnym wyścigowym logo Quadrifoglio pobiły rekordy toru Nürburgring w swoich kategoriach.

 

Powrót jednego z najważniejszych bohaterów historii Formuły 1, jakim bez wątpienia jest marka wywodząca się z Mediolanu, ma również na celu przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności i dalszego rozwoju tego sportu. Alfa Romeo wnosi swoją ogromną, nieocenioną wiedzę technologiczną oraz liczną grupę pełnych pasji fanów, a udział w mistrzostwach daje marce korzyści również w obszarach transferu technologii czy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA POBIERZ KATALOG