ALFA ROMEO STELVIO LIDEREM POLSKIEJ BRANŻY FLOTOWEJ

Magazyn „Flota” ogłosił wyniki Plebiscytu Fleet Awards Polska, projektu mającego na celu wyłonienie najlepszych modeli polskiej branży flotowej. Alfa Romeo Stelvio został flotowym liderem wśród SUV-ów i crossoverów.

 

Plebiscyt Fleet Awards Polska to najstarsze, najbardziej prestiżowe i najbardziej rozbudowane przedsięwzięcie tego typu, wyłaniające najlepsze rozwiązania motoryzacyjne dla polskiego biznesu w danym roku.

 

Jury konkursowe tworzą decydenci branży flotowej, fleet managerowie oraz osoby odpowiadające za budżety i procesy zakupowe do polskich przedsiębiorstw.

 

Plebiscyt składa się z dwóch części, pierwszą jest głosowanie internetowe, w którym w tym roku wzięło udział blisko 10 000 praktyków oraz znawców procesów zakupowych i zarządczych w firmowych parkach samochodowych. Uzupełnienie dla ich głosów stanowiły opinie niemal 100 dziennikarzy motoryzacyjnych. Średnia ocena z głosowania stanowiła 0,3 końcowej oceny finalnej. Kolejne 0,2 oceny to wartość rezydualna każdego ze 120 zgłoszonych do plebiscytu samochodów, opracowana firmę Info-Ekspert, partnera merytorycznego. Najistotniejszą część, przesądzającą o połowie oceny, stanowiła opinia łącznie aż 304 jurorów z praktycznego poznania samochodów podczas Wielkiego Testu Flotowego, który w tym roku odbył się na terenie podwarszawskiej twierdzy Modlin.

 

Wyniki Fleet Awards Polska mają realny wpływ nie tylko na procesy zakupowe i decyzyjne polskich fleet managerów, lecz także na kierunek rozwoju biznesowego tysięcy małych i średnich firm.

 

Pozycja Stelvio jako lidera flotowego to ogromny sukces, zważywszy, że na polskim rynku model ten zadebiutował niedawno. Od samego początku swojego istnienia wzbudza niemałe on zainteresowanie, które przekłada się na kolejne nagrody i wyróżnienia. 

 

Jak na Alfę Romeo przystało, pierwszy SUV w dorobku marki wyróżnia się doskonałą dynamiką jazdy dzięki zastosowaniu niezwykle lekkich materiałów jak włókno węglowe i aluminium, a także za sprawą optymalnego rozkładu mas na obie osie, najbardziej bezpośredniego układu kierowniczego i niezwykle dopracowanego układu zawieszenia z ekskluzywną technologią AlfaLinkTM wraz z integralnym napędem na cztery koła Alfa Romeo Q4. Uwagę zwracają również zupełnie nowe silniki: 2.0 z turbodoładowaniem o mocach od 200 do 280 KM oraz 2.2 Diesel w przedziale mocy 150-210 KM.

 

 

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA POBIERZ KATALOG