ALFA ROMEO NA MILLE MIGLIA 2018

https://www.alfaromeo.pl/newsletterW 2018 roku odbędzie się już 36. edycja historycznego wydarzenia, upamiętniającego – zdaniem Enzo Ferrariego – „najpiękniejsze wyścigi na świecie”. Współczesne wydarzenie Mille Miglia to niepowtarzalny zlot upamiętniający historyczne rajdy i niebywała gratka dla fanów motoryzacji z całego świata. Dla Alfy Romeo przyszłoroczna będzie edycja tym bardziej niezwykła, ponieważ marka wystąpi nie tylko po raz kolejny w charakterze sponsora, ale będzie także celebrować 90. rocznicę pierwszego zwycięstwa w legendarnych wyścigach, które odbywały się w latach 1927-1957.

 

1 kwietnia 1928 r. Giuseppe Campari i Giulio Ramponi dzięki modelowi 6C 1500 Super Sport odnieśli zwycięstwo i zajęli pierwsze miejsce na podium. Auto to było jednym z największych dzieł Vittoria Jano. Samochód wyróżniała przede wszystkim rewolucyjna budowa oraz mechanika ze stałą i turbodoładowaną głowicą.

 

Ten niezwykły samochód pokonał trasę 1618 km ze średnią prędkością 84 km/h, uzyskując w ten sposób pierwsze z 11 zwycięstw Alfy Romeo, z czego aż 7 z rzędu w okresie od 1932 do 1938 r. Był to rekord, którego nikomu nie udało się pobić. Aby uczcić tę niezwykłą rocznicę, z okazji wydarzenia Mille Miglia 2018 marka Alfa Romeo zaplanowała wiele niezwykłych inicjatyw.

 

Event w Brescii będzie świetną okazją do zapoznania się z cennymi zabytkowymi samochodami znajdującym się w kolekcji FCA Heritage, działu Grupy zajmującego się ochroną i promocją dziedzictwa kulturowego włoskich marek FCA. Przyjrzenie się bliżej zabytkowym samochodom, które stworzyły sportową legendę Alfy Romeo pomaga zrozumieć, jak na przestrzeni lat zrodziło się i ewoluowało dziedzictwo marki, której początki sięgają legendarnych wyścigów. Efekty tego dziedzictwa odcisnęły swoje ślady na współczesnych samochodach Alfy Romeo, zakorzenionych w jedynym w swoim rodzaju włoskim stylu i technice.

 

Obok historycznych okazów pojawi się również 30 samochodów współczesnych, w tym modele Alfa Romeo Giulia oraz Stelvio, które zostaną udostępnione organizatorom jako oficjalne samochody Mille Miglia 2018. To najlepszy dowód silnej więzi, która łączy samochody z przeszłości z tymi, które marka produkuje obecnie.

 

Spoglądając w stronę teraźniejszości, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio, SUV-a, który na sławnym torze Nürburgring niedawno zdobył tytuł „Najszybszego SUV-a na świecie” i tym samym ustanowił nowy rekord w tej kategorii z czasem 7 minut, 51 sekund i 7 dziesiątych sekundy. Rok temu, na tym samym torze Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ustanowiła rekord okrążenia w kategorii sedanów z czasem 7 minut i 32 sekund. Te dwa rekordy również mają swój wkład w słynny dorobek marki i stanowią kolejny kamień milowy w sportowej tradycji Quadrifoglio i w ponad 100-letniej historii Alfa Romeo.
ZAPISZ SIĘ DO NEWLETTERA

 

POBIERZ KATALOG