ALFA ROMEO TRIUMFUJE W PLEBISCYCIE AUTO LIDER 2017

Znamy już wyniki 16. edycji plebiscytu Auto Lider 2017 organizowanego przez redakcje tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto we współpracy z serwisem internetowym Magazynauto.pl oraz portalem Interia.pl. Marka Alfa Romeo została obsypana licznymi nagrodami. To przede wszystkim zasługa modeli Giulia i Stelvio cieszących się coraz większą popularnością wśród czytelników i jak i klientów.

 

Debiutujący w konkursie Alfa Romeo Stelvio zdeklasował konkurentów w swojej kategorii, zdobywając tytuł „SUV Klasy Średniej”. Oprócz tego model ten zajął również drugie miejsce wśród Premier Motoryzacyjnych 2017 roku. Z kolei Alfa Romeo Giulia, laureatka tytułu „Premiera Motoryzacyjna 2015” i ubiegłoroczna laureatka plebiscytu w swojej kategorii, tym razem w topowej, sportowej wersji Veloce uplasowała się tuż za liderem kategorii „Auto Klasy Średniej”.

 

To jeszcze nie koniec wyróżnień! Włoska marka Alfa Romeo została wybrana przez głosujących czytelników marką roku numer dwa, co świadczy o ogromnej sympatii, jaką polscy kierowcy darzą samochody Alfa Romeo.

 

Pierwsza edycja plebiscytu Auto Lider odbyła się w 2002 r. Początkowo konkurs organizowany był przez czasopismo „Auto Moto”, następnie do grona organizatorów dołączyła redakcja najstarszego polskiego czasopisma motoryzacyjnego „Motor”, wydawanego już od 1952 r. Z czasem plebiscyt ten stał się jednym z największych wydarzeń polskiej branży motoryzacyjnej. O jego wartości i prestiżu najlepiej świadczy fakt, że o jego wynikach w pełni decyduje publiczność – czytelnicy i internauci. Od samego początku to oni wybierają zwycięzców poszczególnych kategorii, w tym najważniejszej i najbardziej prestiżowej – Premiera Roku. Ten zaszczytny tytuł kilkukrotnie został przyznany samochodom marki Alfa Romeo – od modelu MiTo w 2008, przez Giuliettę w 2010, po Giulię w 2015 roku. Teraz do grona zwycięzców dołączył pierwszy SUV w portfolio marki – Alfa Romeo Stelvio.

 

Alfa Romeo Stelvio, zwycięzca kategorii „Średniej Klasy SUV” idealnie łączy w sobie cechy samochodu sportowego z wygodą klasycznego SUV-a. To zasługa wykorzystania w jego konstrukcji ultralekkich materiałów, takich jak włókno węglowe i aluminiumoptymalnego rozkładu mas na obie osienajbardziej bezpośredniego układu kierowniczego i wyrafinowanego układu zawieszenia opatentowanego przez Markę Alfa Romeo technologią AlfaLink™ oraz integralnego napędu na cztery koła Alfa Romeo Q4. Połączenie tych cech zaowocowało doskonałą dynamiką i niesamowitą przyjemnością z prowadzenia tego pierwszego SUV-a w portfolio marki. Zwycięski SUV Stelvio wyraża swój charakter również poprzez nowe silniki: 2.0 z turbodoładowaniem o mocach od 200 do 280 KM oraz potężną, 510-konną jednostkę 2.9 V6 Bi-Turbo. Ich uzupełnieniestanowi gama silników Diesla o pojemności 2.2 w przedziale mocy 150-210 KM.

 

Z kolei Alfa Romeo Giulia to sportowy sedan, który odzwierciedla dziedzictwo, szybkość i legendarny włoski styl, z którego słynie marka. Optymalne proporcje samochodu, długa maska silnika, cofnięta kabina pasażerska i muskularne tylne błotniki zapewniają doskonały rozkład mas na obie osie i również najlepszy w klasie stosunek masy do mocy. Giuliajest dostępna w czterech wersjach: podstawowej Giulia, sportowej Superoraz niezwykle mocnej Veloce z napędem na 4 koła Q4 . Gamę wieńczy Giulia Quadrifoglio, której serce stanowi 510-konna jednostka benzynowa 2.9 V6 Bi-Turbo z cylindrami umieszczonymi pod kątem 90 stopni.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA       POBIERZ KATALOG