ALFA ROMEO GIULIA „NAJLEPSZYM SAMOCHODEM 2018 ROKU” W PLEBISCYCIE „AUTO MOTOR UND SPORT”

Już po raz drugi rok z rzędu Alfa Romeo Giulia zajęła pierwsze miejsce na podium w międzynarodowym plebiscycie „Auto Motor und Sport” w kategorii „Najlepszy Samochód Roku”. Czytelnicy nie mieli wątpliwości – ich zdaniem Giulia jest najlepszym importowanym samochodem klasy średniej.

 

Tegoroczna, 42. już edycja konkursu na „Najlepszy Samochód” miała mocno międzynarodowy charakter. Łącznie o miano najlepszego samochodu walczyło 385 modeli w jedenastu różnych kategoriach. Na swoich faworytów głosy oddawali czytelnicy 18 magazynów z Europy i spoza Europy. W generalnym rankingu sportowy sedan Alfy uzyskał 22,4% głosów.

 

Ta nagroda potwierdza, znaczenie sukcesu modelu Alfa Romeo Giulia w Niemczech i pokazuje, że „włoscy inżynierowie i projektanci potrafią zadowolić niezwykle wymagające gusta niemieckich pasjonatów samochodów”, jak ujęła to podczas wręczenia nagród Roberta Zerbi, szefowa marki Alfa Romeo w EMEA.

 

Nie ma się co temu dziwić, ponieważ Alfa Romeo Giulia to sedan stworzony z włoskiej pasji do doskonałości. Oprócz wyraźnie wyróżniającego się wzornictwa oraz bogatego wyposażenia standardowego, jednym z sekretów sukcesu Giulii jest szeroki wybór dostępnych wersji silnikowych. Wszystkie silniki, w jakie została wyposażona Giulia są w całości wykonane z aluminium. Jednostki te wykorzystują najnowocześniejszą technologię pod względem niskiego spalania i emisji.

 

Warto przyjrzeć się bliżej choćby silnikowi 2.2 180 KM AT8 Advanced Efficiency, który łączy najwyższe osiągi w swojej kategorii ze średnim spalaniem na poziomie 3,8 litra na 100 km i emisją CO2 równą 99 g/km. Z kolei topowa wersja modelu – Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio – jest wyposażona w jednostkę benzynową 2.9 V6 BiTurbo o mocy 375 kW (510 KM). Wersja ta, wyróżniona czterolistną koniczyną na masce stanowi najwyższy wyraz włoskiej „mechaniki emocji" („la meccanica delle emozioni”).

 

Dzięki szerokiemu zastosowaniu w konstrukcji ultralekkich materiałów jak włókno węglowe, z którego wykonany jest dach, pokrywa silnika, splitter przedni, spoiler tylny oraz wstawki boczne w listwach progowych, Giulia Quadrifoglio charakteryzuje się doskonałym stosunkiem masy do mocy, wynoszącym 2,99 kg/KM. Jej masa może jeszcze zostać dodatkowo zredukowana dzięki dostępnym na zamówienie węglowo-ceramicznym tarczom hamulcowym oraz fotelom Sparco z konstrukcją tylną z włókna węglowego.

 

Alfa Romeo Giulia jest także jednym z bezpieczniejszych samochodów w segmencie, o czym świadczy pięć gwiazdek przyznanych w testach zderzeniowych EuroNCAP. Ponadto, wszystkie modele Alfa Romeo Giuliazachwycają doznaniami, jakich dostarczyć może tylko sportowa jazda spod znaku Alfa Romeo, doskonałym rozłożeniem masy pomiędzy przednią a tylną oś i niezwykłym stosunkiem masy do mocy. W zależności od wersji, napęd tylny lub 4x4 Alfa Q4 gwarantuje nie tylko wyjątkowe sportowe osiągi, ale nawiązuje również do wyścigowej tradycji Alfy Romeo.

 

Oprócz Giulii, w tym niezwykle prestiżowym plebiscycie zostały wyróżnione również inne modele Alfa Romeo: SUV Stelvio oraz hatchback Giulietta.Samochody te przyczyniły się do ukoronowania wielkiego sukcesu włoskiej marki przez zajęcie drugiego miejsca we właściwym im kategoriach.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA       POBIERZ KATALOG