Alfa Romeo prezentuje dreszcz włoskiego stylu jazdy na Goodwood

„Goodwood Festival of Speed”, który odbył się 12-15 lipca w West Sussex, jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie w dziedzinie sportów motorowych. Z tej właśnie okazji Alfa Romeo postanowiła zaprezentować swoje najlepsze modele z tego i ubiegłego roku.

 

Na stoisku Alfa Romeo fani mogli podziwiać nie tylko samochód zespołu Alfa Romeo Sauber F1 Team C37, który jest wyrazem powrotu tej marki do Formuły 1, ale również najnowsze dzieła prosto z linii produkcyjnej, w tym Stelvio Quadrifoglio, Giulia Veloce Ti, Giulietta Veloce oraz limitowaną serię zaledwie 108 modeli z kolekcji Nürburgring Edition Giulia Quadrifoglio „NRING” i Stelvio Quadrifoglio „NRING”, które świętują rekordy osiągnięte na słynnym torze w Niemczech.

 

Celebryci ze świata motoryzacji, dziennikarze opiniotwórczych mediów oraz znane całemu światu twarze jak np. influenserzy Ali Gordon i Riccardo Pozzoli testowali mocne i eleganckie Stelvio Quadrifoglio, aby zbadać jego styl, sportowy charakter i niezwykłą łatwość prowadzenia.

 

Za kierownicą samochodów z kolekcji Quadrifoglio i limitowanej edycji NRING zasiadło również wielu kolekcjonerów i lojalnych klientów, stając się, za sprawą legendarnego ducha Goodwood, częścią świata Alfa Romeo.

 

Na koniec tego ekscytującego, 3-dniowego wydarzenia, zaprezentowano dwa, obowiązkowe do zobaczenia skarby z kolekcji Alfa Romeo, które zazwyczaj podziwiać można wyłącznie w Muzeum Alfa Romeo we Włoszech: 1750 GT Am oraz 1900 Sport Spider. Prawdziwe świadectwo potwierdzające istnienie nici łączącej wspaniałą przeszłość z jeszcze wspanialszą przyszłością.