ALFA ROMEO RACING
  • C41. STWORZONY Z AMBICJĄ
  • KIMI RÄIKKÖNEN
  • ANTONIO GIOVINAZZI
  • ROBERT KUBICA
  • WYJĄTKOWE TORY. NIESKOŃCZONE EMOCJE
  • RYWALIZACJA JEST W NASZYM DNA
  • GALERIA

C41. STWORZONY Z AMBICJĄ

Ekscytujące wyzwanie, które rozpoczyna się w Bahrainie, a kończy dziewięć miesięcy później w Abu Zabi. Rywalizacja, gdzie o zwycięstwie i porażce decydują milisekundy. Przed nami Mistrzostwa Świata F1™. W 2021 roku Alfa Romeo Racing ORLEN dołączy do rywalizacji z nowym bolidem C41.

KIMI RÄIKKÖNEN

KIMI RÄIKKÖNEN

Nazywają go Iceman: introwertyk, ale niezwykle skuteczny za kierownicą samochodu Formuły 1™. Nic dziwnego, że Kimi Räikkönen jest wciąż jednym z trzech mistrzów świata F1™ biorących udział w wyścigach w sezonie 2021. Nadchodzi wyzwanie, z którym fiński kierowca zmierzy się jeszcze raz, w bieżącym sezonie, tym razem za kierownicą bolidu Giulia GTA z numerem 7.

ANTONIO GIOVINAZZI

ANTONIO GIOVINAZZI

Nie brak mu talentu ani ambicji, a w 2021 roku zademonstruje je ponownie za kierownicą bolidu Giulia GTAm z numerem 99. W swoim drugim sezonie jako oficjalny kierowca zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN w Formule 1™, młody Antonio Giovinazzi jest gotowy zrobić kolejny krok.

ROBERT KUBICA

ROBERT KUBICA

Jego historia to materiał na wspaniały film. Pierwszy Polak w historii wyścigów Formuły 1™, zwycięzca Grand Prix Kanady w 2008 roku, po którym został liderem klasyfikacji generalnej. Dokładnie rok po dramatycznym wypadku z jego udziałem, do którego doszło na tym samym torze. Dziś jako kierowca testowy swoim doświadczeniem wspiera rozwój zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN.

WYJĄTKOWE TORY. NIESKOŃCZONE EMOCJE

WYJĄTKOWE TORY. NIESKOŃCZONE EMOCJE

W sezonie 2021 F1™ zespół Alfa Romeo Racing ORLEN będzie ścigał się na całym świecie. Każdy tor ma swoje własne historie, liczby i własne emocje. Nadchodzi niezwykła historia, którą można napisać i przeżyć na nowo. Od Bahrainu do Abu Zabi - poznaj szczegóły wszystkich torów, na których nasi kierowcy staną do rywalizacji za kierownicą bolidów Giulia GTA i Giulia GTAm.

ODKRYJ
RYWALIZACJA JEST W NASZYM DNA

RYWALIZACJA JEST W NASZYM DNA

Alfa Romeo powstała 24 czerwca 1910 roku i zaledwie rok później zadebiutowała w oficjalnym wyścigu, wygrywając pierwszy wyścig w Modenie. Od tego czasu sportowa legenda marki wypełniona jest zwycięstwami i obecnością na podiach w wielu międzynarodowych wyścigach, także w F1. Historia marki trwa nadal, napędzana przez pasję.

 

GALERIA