ALFA ROMEO GIULIA I STELVIO:
"PONADCZASOWY DESIGN"

Nowa Giulia i Stelvio będą dostępne od lutego 2023 roku. Te dwa wielokrotnie nagradzane modele zdobyły uznanie międzynarodowej społeczności dzięki doskonałości marki: perfekcyjnemu rozkładowi masy, najlepszej w swojej klasie dynamice jazdy, najlepszym rozwiązaniom technologicznym i silnikowym. Dzisiaj, charakterystyczne dla Alfy Romeo włoskie piękno stało się jeszcze bardziej uwodzicielskie i współczesne w obu modelach dzięki ulepszeniom stylistycznym i technologicznym. 

Po pierwsze, oba modele zyskały nowy wygląd dzięki zaawansowanym reflektorom adaptacyjnym Matrix Full LED i zupełnie nowej osłonie grilla "Trilobo", kreującym mocny, rodzinny charakter z modelem Tonale. Układ tylnych świateł również został zmodyfikowany, aby podkreślić sportową duszę obu modeli. Nowe Stelvio zyskało tylne światła z przezroczystym wykończeniem, podczas gdy światła tylne w nowej Giulii wykonane zostały z przydymionego szkła z czarnym lśniącym wykończeniem. 

Jeśli chodzi o system informacyjno-rozrywkowy, nowe Giulia i Stelvio są wyposażone w najnowocześniejszą technologie, aby zapewnić komfort i łączność. Najważniejszą zmianą jest zestaw wskaźników o "teleskopowej" konstrukcji, z nowym w pełni cyfrowym ekranem TFT o przekątnej 12,3 cala. Zestaw wskaźników można teraz skonfigurować w trzech układach: Evolved, Relax  a także Heritage inspirowanym ikonicznymi modelami marki. Ponadto, po raz pierwszy w nowych Giulii i Stelvio można zamówić technologię NFT (Non-Fungible Token) - światowy unikat w dziedzinie motoryzacji, który zadebiutował w modelu Tonale. 

Po raz kolejny nowe modele Giulia i Stelvio pod względem dynamiki są najlepsze w swoich segmentach, znajdując właściwą równowagę pomiędzy włoskim wzornictwem, najnowocześniejszymi silnikami, idealnym rozłożeniem masy, specjalnymi rozwiązaniami technologicznymi i doskonałym stosunkiem masy do mocy. Oba modele zostały wyposażone w wyjątkowo bezpośredni układ kierowniczy który w połączeniu z 8-biegową skrzynią automatyczną ZF z aluminiowymi łopatkami do zmiany biegów, gwarantuje niezrównane prowadzenie na zakrętach. Wreszcie, w nowej Giulii i Stelvio zastosowano ekskluzywny i innowacyjny Zintegrowany Układ Hamulcowy (IBS), który zapewnia natychmiastową reakcję hamulców, skracając drogę hamowania i oferując znaczną optymalizację masy. 

Nowa Giulia i Stelvio wprowadzają strategię upraszczającą konfigurację samochodu dla klientów, oferując cztery różne wersje wyposażenia. Ponadto, nowe Giulia i Stelvio oferują znaczące zmiany w zakresie silników: wersja z napędem na tylne koła o mocy 160 KM jest teraz dostępna dla wszystkich modeli, podobnie jak silniki o mocy 280 KM a także jednostki wysokoprężne o mocy 210 KM z napędem na wszystkie koła. 

Alfa Romeo wprowadza serię specjalną Competizione, aby uczcić debiut nowych modeli Giulia i Stelvio. Seria ta, bazująca na wersji Veloce i dostępna z każdym rodzajem silnika, jest najwyższym wyrazem stylu, osiągów i technologii Alfy Romeo.