ROCZNICE ALFA ROMEO : 113 LAT HISTORII I 100 LAT PASJI

Alfiści z całego świata, dziękujemy!

Tłum entuzjastów Alfy Romeo dołączył do nas w Museo Storico Alfa Romeo 24 i 25 czerwca, aby świętować 113. rocznicę założenia marki i wziąć udział w wielu ekscytujących aktywnościach: spotkaniach, paradach, a nawet specjalnych poszukiwaniach skarbu.

Weekend spędzony w Arese dostarczał silnych emocji – był idealną okazją, aby oddać hołd historii Quadrifoglio. Nasz legendarny emblemat powstał 100 lat temu, kiedy Ugo Sivocci wygrał Targa Florio za kierownicą kultowego modelu Alfa Romeo RL. Od tamtej pory Quadrifoglio stało się symbolem szczęścia i osiągów, które podkreślają sportowy charakter marki i jej wyścigowe dziedzictwo. Wcześniej w tym roku Alfa Romeo postanowiła uczcić swoją przeszłość piękną i ekskluzywną edycją limitowaną – nowymi modelami Giulia i Stelvio Quadrifoglio 100° Anniversario Special Series – które już zostały wyprzedane.

Aby uczcić stulecie Quadrifoglio, postanowiliśmy zorganizować flashmob z wykorzystaniem obecnych na wydarzeniu sportowych samochodów Alfa Romeo do odtworzenia legendarnego symbolu. To radosna i ekscytująca chwila, której nigdy nie zapomnimy!