PREZENTACJA WERSJI “ESTREMA”:
Z MYŚLĄ O PRAWDZIWYCH MOTORYZACYJNYCH PURYSTACH

Alfa Romeo prezentuje modele Giulia i Stelvio w wyjątkowej wersji “ESTREMA”, która jest symbolem najwyższych osiągnięć w zakresie zastosowania wyrafinowanej technologii i dynamiki jazdy. Dusza Quadrifoglio ożywa w cywilnym pojeździe stworzonym z myślą o sportowym stylu jazdy.

Opracowana w Hinwil, gdzie znajduje się siedziba stajni Alfa Romeo F1 Team ORLEN, jest owocem współpracy pomiędzy Alfa Romeo i firmą Sauber Motorsport ściśle współpracujących ze sobą w sportach motorowych. Celem tej kooperacji jest wykorzystanie know-how stosowanego w Formule 1 do ciągłej poprawy osiągów i rozwijania zrównoważonych technologii, stanowiących kluczowy obszar zainteresowania włoskiej marki wkraczającej w nową erę.

Zastosowano w nich nowe, dostępne już w standardzie aktywne zawieszenie, które adaptuje się do panujących warunków drogowych i do stylu jazdy kierowcy, zapewniając mu wyjątkowy komfort podróżowania bez szkody dla sportowych osiągów i towarzyszącej im przyjemności jazdy. Dodatkowo, zainstalowany mechaniczny samoblokujący mechanizm różnicowy, oferowany również w standardzie, zapewniają stabilność prowadzenia i utrzymania stałej kontroli nad pojazdem w każdych warunkach przyczepności. Dzięki niemu uzyskuje się równomierne rozłożenie momentu obrotowego i zapewnienia się również przyczepność tak bardzo potrzebną przy wychodzeniu z zakrętów, przy dużych prędkościach i podczas przyspieszania.

Sportowy charakter i lekkość wersji “ESTREMA” podkreślony został szerokim zastosowaniem włókien węglowych.

Giulia i Stelvio w wersji “ESTREMA” zostały wyposażone w silnik benzynowy 2,0 Turbo o mocy 280 KM oraz silnik wysokoprężny 2,2 Turbo Diesel o mocy 210 KM. Obydwie jednostki współpracują z 8 stopniową automatyczną skrzynią biegów i systemem napędu na cztery koła Q4. Prawdziwą perełkę wyposażenia stanowi system audio Harman Kardon składający się z 14 głośników.

Projekt “ESTREMA” skierowany jest do prawdziwych purystów motoryzacyjnych, dla których liczą się emocje i poczucie stworzenia jedności z samochodem. Mówimy o gronie koneserów, dla których liczy się nie tyle muskularna estetyka pojazdu, co zastosowane w nim awangardowe rozwiązania techniczne, pozwalające na zapewnienie harmonii prowadzenia przy wyjątkowej dynamice jazdy.