GDY HISTORIA SPOTYKA SIĘ Z NOWOCZESNOŚCIĄ, CZYLI ALFA ROMEO NA LEGENDARNYM 1000 MIGLIA 2023

41. edycja najpiękniejszego rajdu świata dobiegła końca. Od 13.06 do 17.06 Alfa Romeo zaprezentowała 47 samochodów, wśród których znalazły się zarówno pojazdy zabytkowe, jak i sportowe modele z najnowszej gamy. Najwięcej uwagi widzów przyciągnęły perełki z historycznej kolekcji: 1900 Sport Spider i 2000 Sportiva, oba z 1954 roku, oraz 1900C Super Sprint z 1956 roku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również nowe Giulia i Stelvio Quadrifoglio 100° Anniversario - limitowana edycja, z którą marka świętuje stulecie kultowego logo Quadrifoglio.

Jak co roku, wyścig rozpoczął się od tradycyjnej ceremonii plombowania, która świadczy o zgodności samochodu z dokumentami, a przede wszystkim jest zielonym światłem do udziału w rywalizacji. Wszystkie modele wystartowały z Brescii i wróciły tam 4 dni później, mijając po drodze malownicze włoskie miasta z Weroną, Rzymem, Sieną i Mediolanem na czele.

Znany z „Gry o Tron” i „Stranger Things” Tom Wlaschiha czy motoryzacyjna influencerka Ninacar Maria to niejedyni goście specjalni i miłośnicy Alfy Romeo, którzy w trakcie wydarzenia zasiedli za kierownicami kultowych modeli.

Wyścig stanowił autentyczny pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością, o którym w tym roku dodatkowo przypominają trzy niezwykle ważne dla marki rocznice: 10-lecie Alfy Romeo 4C, 60-lecie zespołu Autodelta oraz stulecie sportowej wersji wyposażenia Quadrifoglio Verde.