ALFA ROMEO GIULIA GTAM ZWYCIĘŻA
W PLEBISCYCIE CZYTELNIKÓW
AUTO BILD SPORTSCARS

Niepowtarzalny włoski design w połączeniu z mocą silnika 540 KM przekonał czytelników AUTO BILD SPORTSCARS. Wybrali oni Giulię GTAm, najmocniejszy samochód, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez Alfę Romeo, „Samochodem Roku 2021 AUTO BILD SPORTSCARS”. W głosowaniu czytelników wzięło udział 109 aktualnych modeli samochodów sportowych. Giulia GTAm zajęła pierwsze miejsce w rankingu importowym w kategorii „Sedany i kombi”.

W ubiegłym roku czytelnicy magazynu AUTO BILD SPORTSCARS wybrali Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio jako zwycięski model. W tym roku przyszła kolej na Giulię GTAm. Jest to wielkie osiągnięcie i powód do dumy dla włoskiej marki. Obie nagrody są wyrazem wielkiego uznania, jakim Alfę Romeo cieszy się wśród niemieckich fanów samochodów sportowych.

Model ten cieszy się olbrzymią sympatią również wśród polskich kierowców. Świadczy o tym pierwsze miejsce w klasie aut sportowych i kabrioletów w plebiscycie Auto Lider 2022 oraz tytuł sportowego samochodu roku 2022 przyznany przez czytelników tygodnika „Auto Świat”.

Giulia GTA, wyprodukowana w zaledwie 500 numerowanych egzemplarzach, to znany skrót od słów "Gran Turismo Alleggerita" („lżejszy grand tourer”), będący hołdem dla jednego z najbardziej legendarnych samochodów w chwalebnej historii marki: Giulii Sprint GTA z 1965 roku. Dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów masa Giulii GTA została zredukowana aż o 100 kg w porównaniu z Giulią Quadrifoglio. Jest ona wyposażona w zmodernizowaną wersję silnika Alfę Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 540 KM i najlepszej w swojej klasie mocy użytecznej 187 KM/l. Silnik ten charakteryzuje się również wyjątkowymi osiągami, zarówno pod względem czasów okrążeń na torze, jak i przyspieszenia. Aerodynamika została opracowana specjalnie z wykorzystaniem wiedzy technicznej zaczerpniętej prosto z Formuły 1, dzięki synergii z Sauber Engineering.