ALFA ROMEO GIULIA WYBRANA
W NIEMCZECH „NAJLEPSZYM
SAMOCHODEM 2022 ROKU”

Giulia po raz kolejny udowadnia swoją doskonałość. Czytelnicy słynnego niemieckiego magazynu „auto motor und sport" już po raz piąty wybrali Alfę Romeo Giulia „Najlepszym Samochodem 2022 roku” w swojej kategorii.

Tym samym możemy potwierdzić, że lista nagród zdobytych przez Giulię w Niemczech i na całym świecie stale się powiększa. W ostatnich latach Giulia otrzymała nie tylko nagrodę „Red Dot Award”, czyli międzynarodowe wyróżnienie za design, ale także nagrodę Autonis Design Award w „auto motor und sport”. Ponadto modele GTA, Quadrifoglio i Veloce otrzymały nagrody „Sport Auto Awards” magazynu Sport Auto, a także wiele innych nagród przyznanych przez czytelników na wszystkich kontynentach.

Giulia została doceniona również przez polskich użytkowników. Już 7 razy z rzędu wygrała w kategorii auto klasy średniej w plebiscycie „Best Cars” organizowanym przez redakcję „auto motor i sport”. W plebiscycie Auto Lider 2022 natomiast zdobyła pierwsze miejsce w kategorii aut średnich już po raz drugi.


Nagrody przyznawane Giulii przez opinię publiczną i prasę na przestrzeni lat są zgodne z oceną rynku. Na przykład w 2021 roku we Włoszech Giulia była najlepiej sprzedającym się sedanem wśród sedanów z silnikiem cieplnym segmentu D, z udziałem wynoszącym niemal 60% – to prawie dwukrotnie więcej niż w roku 2020.

W roku modelowym 2022 model ten został poddany dalszej ewolucji. Wrażenia z jazdy Alfą Romeo Giulia MY22 osiągają wyższy poziom dzięki licznym innowacjom, takim jak konfiguracje pojazdu, które nadal wyróżniają się najbardziej wyrafinowaną elegancją, śmiałą doskonałością i przysłowiowym sportowym charakterem, typowym dla tej marki. Z pewnością nie zabraknie dla niej kolejnych nagród w przyszłości.