Giulia i Stelvio triumfują w plebiscycie „Best Cars 2022”

Polacy zdecydowali. 28. edycja plebiscytu Best Cars już za nami, ale jeszcze długo będziemy pamiętać siódme z rzędu zwycięstwo Alfy Romeo Giulii w kategorii samochodów klasy średniej. Od czasu Best Cars 2016 nieprzerwanie zdobywa ona głosy użytkowników i uczestników plebiscytu zostawiając konkurencję w tyle.

Niesłabnąca popularność Giulii nie jest przypadkowa. Model ten reprezentuje tradycję, szybkość oraz legendarny, znany na całym świecie włoski styl. Do zaoferowania ma także doskonałe proporcje pojazdu z długą maską silnika, cofniętą kabiną pasażerską i solidnymi tylnymi błotnikami, zapewniającymi idealny rozkład mas na obie osie.

Giulia, która jest dostępna z silnikami benzynowi 2.0 GME Turbo w przedziale mocy 200-280 KM, słynnym już 2.9 GME Turbo V6 o mocy robiącego wrażenie 510 KM oraz dieslem 2.2 JTDM 210 KM z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w kolejnych edycjach plebiscytu również zagości na podium.
W kategorii dużych SUV-ów terenowych po raz czwarty triumfuje Alfa Rome Stelvio. O zwycięstwo w tej cieszącej się coraz większą popularnością kategorii walczyło aż 69 aut, co czyni ten sukces naprawdę spektakularnym.

Użytkownicy Stelvio nie mają wątpliwości, że za pierwszym miejscem na podium stoi połączenie zalet samochodu sportowego z komfortem klasycznego SUV-a. Wykorzystanie włókna węglowego i aluminium, optymalnego rozkładu mas na obie osie, zawieszenia zaopatrzonego w technologię AlfaLinkTM oraz napędu na cztery koła mają bezpośrednie przełożenie na doskonałe doznania podczas prowadzenia auta.

Stelvio dostępny jest w wariantach z trzema silnikami benzynowymi do wyboru: 2.0 GME Turbo o mocach 200 lub 280 KM lub w wersji Quadrifoglio z 510-konnym 2.9 GME Turbo oraz z jednostką Diesla 2.2 JTDM 210 KM.