ALFA ROMEO TONALE PODWÓJNYM ZWYCIĘZCĄ PLEBISCYTU AUTO LIDER 2023

Alfa Romeo Tonale zdobyła aż dwa pierwsze miejsca w 21. edycji plebiscytu Auto Lider, potwierdzając entuzjazm, jaki budzi wśród polskich fanów motoryzacji. Czytelnicy czasopism Auto Moto i Motor oraz portalu magazynauto.pl oddali przeszło 100 tysięcy głosów na najlepsze ich zdaniem samochody, podzielone na 14 kategorii. Model Tonale nie tylko został Kompaktowym Crossoverem/SUV-em roku, ale zgromadził też największą liczbę głosów, zdobywając tytuł Premiery Motoryzacyjnej Roku.

Nagrodzony model łączy dziedzictwo marki z przełomowymi rozwiązaniami technicznymi, w tym napędami hybrydowymi i certyfikatem NFT. Auto oferuje dwa poziomy elektryfikacji: Hybrid i Plug-in Hybrid Q4. Pierwszy zapewnia 48-woltowy, hybrydowy układ napędowy, który może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Wersja Plug-in Hybrid Q4 dysponuje mocą 275 KM i napędem na wszystkie koła, a jej przewidywany zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 82 km* w cyklu miejskim.

To pierwszy na rynku samochód z cyfrowym certyfikatem NFT („non-fungible token”) i całkowicie nowym systemem multimedialnym, zapewniającymi aktualizacje Over-the-Air oraz integrację z Amazon Alexa. Jest dostępny z 5-letnią gwarancją Maximum Care i 3-letnim pakietem serwisowym Easy Care.

NOTA PRAWNA

*Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.
Niniejsza informacja jest aktualna w dniu publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych wersji, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać wyłącznie za dodatkową opłatą.