Alfa Romeo Tonale najlepszym kompaktowym SUV-em wg. Auto Lidera

W trakcie tegorocznego plebiscytu Auto Lider redakcje tygodnika „Motor” i portalu MagazynAUTO.pl wybrały najlepsze w ich opinii samochody w 16 kategoriach.

Tytuł zwycięzcy w najbardziej konkurencyjnej klasie kompaktowych crossoverów i SUV-ów, w której wystartowało aż 26 pojazdów, już drugi rok z rzędu trafił do Alfy Romeo Tonale. Prestiżowe wyróżnienie z pewnością przyczyni się do mocniejszej aktywacji sprzedaży modelu w Polsce, który w samym styczniu odnotował 28-procentowy wzrost pierwszych rejestracji w porównaniu do poprzedniego roku.

Stylistyka nadwozia i wykończenie wnętrza Tonale stanowią kwintesencję włoskiego wzornictwa i kunsztu rzemieślniczego, a ekosystem zintegrowanych usług cyfrowych i gama nowoczesnych silników dostarczają niepowtarzalnych wrażeń z jazdy.

W chwili obecnej Klienci mogą wybierać między wariantami Tonale Sprint, Veloce i Tributo Italiano z wydajnymi 130-konnymi silnikami benzynowym lub Diesla, dynamiczną jednostką hybrydową 160 KM lub pełnym mocy Plug-in Hybrid Q4