ALFA ROMEO TONALE WYGRYWA PLEBISCYT MAGAZYNU AUTO ŚWIAT – „MOTO AWARDS 2022”

Alfa Romeo ponownie zwyciężyła w plebiscycie portalu auto-swiat.pl. Po zeszłorocznej wygranej modelu Giulia GTAm, w tym roku święci triumfy SUV Tonale z napędem hybrydowym. Wyposażony w technologię NFT śledzącą cykl życia samochodu, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, w tym inteligentną technologię brake-by-wire, na nowo zdefiniował segment C-SUV-ów i zdeklasował rywali w kategorii „Kompaktowe SUV-y i crossovery”.

W plebiscycie „Moto Awards” użytkownicy portalu auto-swiat.pl wybierają najlepsze ich zdaniem samochody wprowadzone do sprzedaży w poprzednim roku. W tegorocznej edycji łącznie oddali oni blisko 50 tys. głosów na 44 modele pojazdów rywalizujących o zwycięstwo w ośmiu kategoriach. W swojej klasie Alfa Romeo Tonale pokonała czterech rywali, pewnie zajmując najwyższy stopień na podium.

Alfa Romeo Tonale to pierwszy etap metamorfozy marki w drodze do jej pełnej elektryfikacji. Model debiutował w zeszłym roku dwiema wersjami tzw. miękkiej hybrydy MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicle) oraz wersją z silnikiem diesla, do której obecnie dołączyła najmocniejsza i najszybsza w gamie wersja PHEV (Plug-In Electric Vehicle) Q4 z silnikiem dostarczającym łączną moc 280 KM i napędem na wszystkie koła, zapewniającym najwyższą przyczepność i bezpieczeństwo. Każdy z nich oferuje tak samo wyjątkowe połączenie pięknego designu z funkcjonalnością i wyposażeniem w innowacje techniczne, które wspierają kierowcę bez odbierania mu przyjemności z dynamicznej, sportowej jazdy. O niezapomniane wrażenia za kierownicą dbają m.in. najbardziej bezpośredni układ kierowniczy w segmencie (13,6), elektroniczny samoblokujący mechanizm różnicowy „Dynamic Torque Vectoring” i elektroniczne zawieszenie „Alfa Active Suspension” o specyficznej geometrii, charakterystycznych kątach i sztywności.

Tonale to najbardziej zaawansowana technologicznie Alfa Romeo w historii. Jest to pierwszy na rynku samochód z cyfrowym certyfikatem NFT, oferujący najwyższy poziom łączności i innowacyjny system multimedialny, zaprojektowany tak, aby zapewnić aktualizacje „Over-the-Air” i integrację z Amazon Alexa. Dwa duże ekrany Full TFT o łącznej przekątnej 22,5” oferują najwyższą jakość wizji w segmencie. Auto jest dostępne w czterech, skrojonych na miarę wersjach wyposażenia, nazwanych zgodnie z filozofią marki – Super, Sprint, Ti i Veloce.

Dodatkowo Alfa Romeo jako jedyna marka premium do każdego nowego modelu dokłada 5-letnią gwarancję z limitem aż do 200 tys. km.