Zdaniem Polaków - Alfa Romeo Giulia najlepsza

Jubileuszowy, bo 20 plebiscyt Auto Lider 2022 za nami. Triumfowała Alfa Romeo Giulia, która obroniła zwycięski tytuł z ubiegłego roku, stając się ponownie najlepszym samochodem w kategorii aut średnich.

To jednak nie koniec sukcesów i dowodów na to, że jakość i niepowtarzalny styl zawsze znajdą się na podium. Na łamach plebiscytu Best Cars 2022 polscy użytkownicy docenili Giulię, przyznając jej tytuł najlepszego samochodu w tej kategorii już po raz siódmy. Niekwestionowaną mistrzynię docenili także Hiszpanie oraz Francuzi przyznając Giulii kolejno pierwsze i drugie miejsce.

Przewagę nad konkurencją zapewniają Giulii doskonałe proporcje, długa maska, cofnięta kabina pasażerska, ale powodów do zwycięstwa jest znaczenie więcej. Chociażby masywne tylne błotniki zapewniające idealny rozkład mas na obie osie, najlepszy w kategorii stosunek masy do mocy oraz niesamowity charakter sportowej jazdy w legendarnym włoskim stylu.

Alfa Romeo Giulia dostępna jest z silnikami benzynowi 2.0 GME Turbo w przedziale mocy 200-280 KM, słynnym już 2.9 GME Turbo V6 o mocy robiącego wrażenie 510 KM oraz dieslem 2.2 JTDM 210 KM.