Alfa Romeo niekwestionowaną gwiazdą zlotu ForzaItalia.pl 2023!

Wspaniała pogoda i starania organizatorów przyczyniły się do rekordowej frekwencji 3000 gości, którzy przybyli do znajdującego się pod Warszawą Pałacu Rozalin, by wspólnie świętować dzień włoskiej motoryzacji.

W trakcie wydarzenia uczestnicy podziwiali ponad 400 wyjątkowych samochodów. Przeszło połowę z nich stanowiły, zarówno najnowsze, jak i unikatowe modele z katalogu Alfy Romeo, w tym najstarsza Giulietta Spider z 1958 r. oraz przepięknie utrzymana Alfa Romeo SZ z 1991 r. okrzyknięta Autem Zlotu. Nie mniej emocji budziła obecna gama obejmująca debiutujące Giulię i Stelvio MCA oraz pierwszy zelektryfikowany model marki – stylowy SUV Tonale PHEV o łącznej mocy 280 KM.

Wiele osób zaciekawiły również przygotowane przez organizatora prelekcje m.in. o turystyce na półwyspie Apenińskim, sposobie na zbudowanie od podstaw teamu rajdowego czy poradach na temat renowacji i tuningu gaźników w klasycznych modelach Alfy Romeo.

Motywem przewodnim zlotu było 100-lecie Quadrifoglio – doskonale znanej czterolistnej koniczyny, która po raz pierwszy ozdobiła model RL „Corsa”, zwycięzcę legendarnego wyścigu Targa Florio z 1923 roku. Dziś ten sam symbol znajdziemy na nadwoziach sportowych edycji Giulii i Stelvio, których premiera w najnowszej odsłonie odbędzie się już wkrótce.