ALFA ROMEO TONALE ORAZ VALTTERI BOTTAS
I ZHOU GUANYU, KTÓRZY JUŻ NIEBAWEM WYJADĄ NA TOR

Kilka dni temu w malowniczej alpejskiej scenerii La Thuile, odbyło się przedsezonowe zgrupowanie zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN. W miłej i spokojnej atmosferze, członkowie ekipy mogli się skupić na określeniu celów i budowaniu strategii przed rozpoczynającym się sezonem kolejnej edycji Mistrzostw Świata F1. W spotkaniu uczestniczył również CEO Alfa Romeo Jean-Philippe Imparato i szef zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN, Frédéric Vasseur wraz z towarzyszącą im kadrą specjalistów od zarządzania i komunikacji.

Nie można oczywiście nie wspomnieć w tym miejscu o nowych kierowcach teamu: Valtterim Bottasie i Zhou Guanyu, którzy w tym sezonie zasiądą za kierownicą jednomiejscowego bolidu C42, by zademonstrować na torze swe umiejętności i całą pasję oraz zaangażowanie zespołu. Sezon wyścigowy 2022 będzie obfitował w ekscytujące wyzwania, gdyż wprowadza zmiany regulaminowe w zakresie konstrukcji samochodów, które mają uczynić współzawodnictwo na torze jeszcze bardziej atrakcyjnym. Gościem honorowym tego spotkania uczyniono Alfa Romeo Tonale, które kilka dni wcześniej zostało zaprezentowane międzynarodowej prasie branżowej, debiutujące jako pierwszy kompaktowy SUV z napędem elektrycznym w historii firmy, podkreślając dokonującą się metamorfozę marki spod znaku Biscione. Pozostając niezmiennie wierną swojej tradycji i szlachetnemu włoskiemu stylowi sportowemu, troskliwie pielęgnowanemu od 1910 r., Alfa Romeo Tonale rozpoczyna ewolucyjną zmianę w koncepcji konstruowania samochodów, która wprowadza markę w nową erę łączności i elektryfikacji. Najczystszy w swej formie włoski design, pozostaje wierny założeniom z których nieustannie czerpie wzorce. Tonale dysponuje przełomową technologią i systemem łączności na najwyższym poziomie, którego ikoną jest całkowicie nowy system multimedialny. W Tonale zostały zastosowane, specjalnie dla niej zaprojektowane innowacyjne rozwiązania techniczne, które mają podkreślić jej DNA i dostarczyć Klientom wyjątkowych wrażeń z jazdy, charakterystycznych dla marki, której drobiazgowa dbałość o szczegóły idzie w parze z nieustannym dążeniem do doskonałości. 
Tonale dostarcza prawdziwie elektryzujących wrażeń z jazdy. W samochodzie po raz pierwszy zastosowano nowy układ napędu hybrydowego ze zmienną geometrią turbosprężarki, który może napędzać koła nawet przy wyłączonym silniku spalinowym. Zaprezentowana 275-konna wersja Plug-in Hybrid Q4 z napędem na cztery koła, bezdyskusyjnie wiedzie prym w swojej klasie. W trybie elektrycznym jej zasięg w cyklu miejskim wynosi 80 km*, co czyni ją najmocniejszym i najwydajniejszym samochodem w gamie. Dla firmy Alfy Romeo Klienci niezmiennie pozostają w samym centrum jej uwagi. Jakość produktów i usług została podniesiona do maksimum, aby nadać nowy wymiar emocjom doświadczanym podczas prowadzenia samochodu. Więcej informacji o modelu Tonale, można uzyskać klikając w link: https://www.alfaromeo.pl/nowa-tonale

Miejscowość La Thuile, znana jako Dzika Strona Mont Blanc, zachowała cechy górskiego kurortu, pozostającego z dala od codziennego zgiełku. W miejscach takich jak to, ludzie mogą poczuć więź z dziką naturą, doświadczyć jej zbawiennych właściwości do regenerowania sił i wspierania dobrego samopoczucia, dlatego też okazało się ono wymarzonym miejscem do zorganizowania spotkania zespołu Alfa Romeo.
Idealny przepis na udany odpoczynek, na który składają się zapierające dech w piersi widoki, serdeczna gościnność i tradycyjna włoska wykwintność.

* Podane wartości mają charakter tymczasowy, który będzie weryfikowany w trakcie homologacji.