Dostosuj ofertę do swoich potrzeb

Dostosuj ofertę do swoich potrzeb

Wystarczą cztery proste kroki, by wprowadzić dane swojego samochodu i skorzystać z wyjątkowych ofert oraz usług przeznaczonych dla Ciebie i Twojego samochodu!

{{selectedModel.saleDescription|| 'Model'}}
{{selectedEngine.description| limitTo: 22}} {{selectedEngine.Fuel.description}} Silnik
{{selectedMonths.description}} Wiek samochodu miesięcy
{{selectedKm.description}} Przebieg (km) Km
{{model.saleDescription}}
  Wersja
  {{equipment.description}}
  {{engine.description}} {{engine.Fuel.description}}
   {{month.description}} miesięcy
   {{km.description}} Km

   Wpisz numer rejestracyjny lub VIN Twojego samochodu i poznaj wszystkie usługi oraz oferty specjalne dostępne dla Twojego samochodu!

   *Nie znaleziono pojazdu  Podany pojazd nie należy do marki AlfaRomeo.
   POTWIERDŹ
   Wejdź do AlfaRomeo

   Wejdź do swojego prywatnego profilu i zobacz, co Alfa Romeo ma Ci do zaoferowania w specjalnie dla Ciebie przygotowanym obszarze

   Wejdź do myAlfaRomeo

   Rejestracja

   Chcesz otrzymywać oferty i korzystać z wyjątkowych usług przygotowanych specjalnie z myślą o Twoim samochodzie?

   Czekamy na Ciebie: wejdź do myAlfaRomeo!

   myAlfaRomeo
   Znajdź nas

   Znajdź nas

   Potrzebujesz informacji, wyceny lub wsparcia? Chcesz umówić się na wizytę? Czekamy na Ciebie!

   Znajdź serwis lub dealera

   Otwórz mapę i znajdź dealera znajdującego się najbliżej Ciebie! ZNAJDŹ

   Umów się na spotkanie i informacje

   RECYKLING POJAZDÓW

   FCA Poland i Środowisko Naturalne
   Od lat poprzez ciągłą poprawę procesów produkcyjnych oraz wytwarzanie produktów coraz bardziej proekologicznych Alfa Romeo działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
   Obniżanie zużycia energii i materiałów oraz wkład do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego to dwa zasadnicze czynniki, które kierują badania Alfa Romeo w stronę poszukiwań i rozwoju alternatywnych dla tradycyjnych jednostek napędowych. Również zwiększenie możliwości poddania recyklingowi komponentów pojazdów Alfa Romeo jest jednym z jego priorytetowych celów.

   Przepisy prawne dotyczące pojazdów wycofanych z eksploatacji
   Podstawowym przepisem prawnym dotyczącym pojazdów wycofanych z eksploatacji jest ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, która weszła w życie z dniem 11 marca 2005, jako dostosowanie do dyrektywy europejskiej (2000/53/EC).

   Ustawa określa obowiązki producentów i importerów pojazdów, szczególny nacisk kładąc na:

   • Zapewnienie gwarantującego ochronę środowiska naturalnego odbioru pojazdów wycofanych z eksploatacji. Odbiór takich pojazdów powinien być bezpłatny dla ostatniego właściciela samochodu osobowego oraz ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.
   • Uzyskanie, wraz z pozostałymi uczestnikami sieci zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji założonych w przepisach poziomów odzysku i recyklingu.


   Ponadto:

   • od lipca 2002 r. recykling powinien być bezpłatny dla posiadaczy pojazdów zarejestrowanych w tym roku;
   • od 2007 r. recyklingu powinien być bezpłatny dla posiadaczy wszystkich pojazdów niezależnie od daty rejestracji;


   Aby wypełnić zobowiązania wynikające z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji i dyrektywy europejskiej 2000/53 oraz zapewnić swoim klientom jak najlepszy poziom usługi przestrzegając norm dotyczących ochrony środowiska, Alfa Romeo tworzy własną sieć punktów zbiórki i demontażu dla pojazdów wycofanych z eksploatacji rekomendując korzystanie z jej usług. Sieć zbierania pojazdów Alfa Romeo została zbudowana w sposób zapewniający odpowiednie pokrycie terytorium Polski i gwarantujący odpowiedni standard zbierania, demontażu i odzysku materiałów bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

   Ustawa określa warunki, jakie powinien spełniać pojazd, aby mógł być odebrany bezpłatnie:

   • Pojazd powinien być dostarczony w celu bezpłatnego odebrania do punktu zbiórki pojazdów wycofanych z eksploatacji,
   • Pojazd powinien być kompletny, czyli zawierać wszystkie istotne elementy a jego masa nie może być mniejsza niż 90 % masy własnej pojazdu,
   • Pojazd nie powinien zawierać odpadów, które nie pochodzą z danego pojazdu (na przykład, odpady pochodzące z działalności związanej z ogrodnictwem, pracami domowymi, dodatkowe opony, itp.).


   Właściciele pojazdów przeznaczonych do wycofania z eksploatacji znajdą listę punktów sieci zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji w sieci dealerów Alfa Romeo lub pod numerami telefonu 033/813-56-07 lub 033/813056-94 lub bezpośrednio na stronie internetowej klikając na poniższy link:
   Lista stacji demontażu pojazdów