ALFA ROMEO STELVIO QUADRIFOGLIO
 • INFORMACJE OGÓLNE
 • STYL
 • TECHNOLOGIA
 • ZESPÓŁ NAPĘDOWY
 • DYNAMIKA
 • WYDAJNOŚĆ
 • CARPLAY

PO PIERWSZE TRADYCJA

Geneza nowej legendy

Od 1923 roku Quadrifoglio jest symbolem wyróżniającym najbardziej fascynujące modele Alfa Romeo. Legenda czterolistnej koniczynki, zapoczątkowana przez Ugo Sivocciego — legendarnego kierowcę i zwycięzcę Targa Florio, do dziś jest znakiem rozpoznawczym bezkompromisowych osiągów i włoskiej pasji do wyścigów samochodowych. Logo Quadrifoglio pojawia się na wszystkich przełomowych modelach Alfa Romeo, a pierwszy SUV tej marki nie jest wyjątkiem. Samochód został zaprojektowany jako najlepszy w swojej klasie pod względem mocy, dynamicznych osiągów i właściwości jezdnych. Wersja ta powstała jako urzeczywistnienie „La Meccanica delle Emozioni” w najczystszej postaci.

STYL

PERFEKCYJNA STYLISTYKA

Ponadczasowa, wymyślona na nowo

Stelvio Quadrifoglio kontynuuje tradycję zapoczątkowaną przez Giulię Quadrifoglio, która otworzyła pierwszy rozdział wielkiego powrotu marki. Od kultowego trilobo na masce i przednim zderzaku po muskularne przetłoczenia boczne, pierwszy SUV Alfa Romeo jest idealnym przykładem wyjątkowego włoskiego podejścia do projektowania samochodów. Doskonałe proporcje i wyróżniający się styl stworzone, by dostarczać niezrównanej przyjemności z jazdy.

MOC W NAJPIĘKNIEJSZEJ FORMIE

Olśniewająca od pierwszego spojrzenia

Od wlotów powietrza na masce po specjalne zderzaki i nadkola, od 20‑calowych kół z lekkiego stopu po układ wydechowy zaprojektowany specjalnie, by podkreślić mocny i dodający adrenaliny dźwięk: wszystko to składa się na agresywny styl Stelvio Quadrifoglio, zaskakujący od pierwszego spojrzenia. Poszukiwanie równowagi znajduje odzwierciedlenie w zasadniczych i muskularnych liniach, tworzących idealną harmonię stylu i dynamiki.

LINIE PRZYJEMNE DLA OKA KIEROWCY

Panoramiczny widok już we wnętrzu

Wnętrze Stelvio Quadrifoglio jest dopracowane w najmniejszych szczegółach, z najwyższą dbałością o detale. Przekonują luksusowe materiały, jak wysokogatunkowa skóra na desce rozdzielczej, fotele pokryte skóra i alcantarą (opcjonalnie Sparco), które zapewniają doskonałe trzymanie nawet w czasie ekstremalnej jazdy. Do wyboru wnętrze dostępne jest w 3 wariantach kolorystycznych.

BEZKOMPROMISOWA DOSKONAŁOŚĆ

Twarde atuty Quadrifoglio

Stelvio Quadrifoglio oferuje wyjątkową pozycję za kierownicą: wysoką, a jednocześnie sportową. W minimalistycznie zaprojektowanym kokpicie nie brakuje wyrafinowanych szczegółów, a kierowca jest zawsze w centrum uwagi. W całym wnętrzu, gdzie doskonałość osiągów spotyka się z maksymalnym komfortem, jest mnóstwo miejsca na swobodę wyrażania emocji z jazdy. Poszczególne detale, w tym czerwony przycisk zapłonu i wykonane z litego aluminium manetki zmiany biegów przy kierownicy, zapowiadają dynamiczną jazdę i mocne wrażenia.

 • STYL
 • NADWOZIE
 • WNĘTRZE
 • WYJĄTKOWOŚĆ
TECHNOLOGIA

EKSKLUZYWNE INNOWACJE ALFA ROMEO

Unikatowe rozwiązania techniczne

Moduł Alfa™ Chassis Domain Control (CDC) jest mózgiem Stelvio Quadrifoglio, który koordynuje działanie wszystkich aktywnych systemów, takich jak Alfa™ DNA Pro, aktywne zawieszenie Alfa™, Alfa™ Active Torque Vectoring oraz zintegrowany system hamulcowy (IBS) Alfa™. 
Ponadto napęd na wszystkie koła Alfa Romeo Q4™, po raz pierwszy w połączeniu z 6‑cylindrowym silnikiem Bi‑Turbo 2.9 o mocy 510 KM, wzmacnia najbardziej sportowe emocje, a Alfa™ Active Torque Vectoring poprawia właściwości trakcyjne.

ALFA™ CDC

Pewność dzięki kontroli

Za koordynację systemów bezpieczeństwa i wszystkich aktywnych systemów wpływających na prowadzenie Stelvio Quadrifoglio odpowiada specjalny moduł sterujący Alfa™ Chassis Domain Control (CDC). Alfa™ DNA Pro, aktywne zawieszenie Alfa™, Alfa™ Active Torque Vectoring oraz zintegrowany system hamulcowy (IBS) Alfa™ ­— wszystkie te funkcje i systemy działają w pełnej synchronizacji, aby zapewnić kierowcy niezrównaną przyjemność z jazdy, z której słynie Alfa Romeo.

BEZPIECZEŃSTWO

Najskuteczniejsze systemy bezpieczeństwa

Zaawansowane rozwiązania zastosowane w Stelvio Quadrifoglio, takie jak system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający (FCW) z autonomicznym systemem hamowania awaryjnego (AEB) i funkcją wykrywania pieszych, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW), aktywny tempomat (ACC) z funkcją Stop&Go oraz czujnik monitorujący martwe pole (BSM), który nieustannie obserwuje otoczenie pojazd pod kątem ewentualnych przeszkód na drodze, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach.

IBS

Zintegrowany system hamulcowy

Zintegrowany system hamulcowy to rozwiązanie elektromechaniczne, łączące funkcje układu hamulcowego i elektronicznej kontroli stabilności. Za precyzyjne i błyskawiczne reakcje układu hamulcowego na operowanie pedałem odpowiada nie tylko optymalny rozkład masy, ale także IBS. System ten, współpracując z układem kontroli stabilności, ogranicza wibracje pedału hamulca w przypadku zadziałania ABS.

SYSTEM INFORMACYJNO-MULTIMEDIALNY

Nieograniczona łączność

Stelvio Quadrifoglio jest wyposażona w nowy system informacyjno-multimedialny z ekranem 8,8” o wysokiej rozdzielczości i nawigacją z mapami 3D. Można nim sterować za pomocą pokrętła (Rotary Pad) oraz zaawansowanego systemu rozpoznawania mowy. Dzięki nowemu systemowi AlfaTM Connect kompatybilnemu z Apple CarPlay dla telefonów Iphone i Android AutoTM dla urządzeń z Andriodem. W Stelvio Quadrifoglio dostępny jest opcjonalny 14‑głośnikowy (z subwooferem) system Harman Kardon® Sound Theatre.

 • TECHNOLOGIA
 • ALFA CDC
 • BEZPIECZEŃSTWO
 • IBS
 • SYSTEM INFORMACYJNO MULTIMEDIALNY
ZESPÓŁ NAPĘDOWY

ZESPÓŁ NAPĘDOWY

Uwolnij najsilniejsze emocje

Dzięki wykonanemu w całości z aluminium silnikowi pozwalającemu na maksymalnie emocjonującą sportową jazdę osiągi Stelvio Quadrifoglio nie sprowadzają się wyłącznie do samej mocy. O nadzwyczajnych wrażeniach z jazdy Stelvio Quadrifoglio decyduje także najlepsza w tej klasie, perfekcyjna relacja mocy do masy. 6‑cylindrowy 510‑konny silnik 2.9 Bi‑Turbo błyskawicznie wywołuje niesamowite doznania wynikające z poczucia mocy, energii i precyzji. Żaden inny SUV nie może poszczycić się taką zwrotnością i fenomenalnymi właściwościami jezdnymi.

SILNIK

Perfekcyjna równowaga mocy i emocji

Stelvio Quadrifoglio jest liderem swojej kategorii pod względem osiągów. 6‑cylindrowy silnik 2,9 Bi‑Turbo z aluminiowym blokiem rozwija moc 510 KM i współpracuje z systemem napędu Q4. Wysoka moc jednostkowa (176 KM/l) zapewnia znakomite przyspieszenie (0–100 km/h w 3,8 s). Ponadto dzięki specjalnemu systemowi odłączania cylindrów (CEM) oraz rozwiązaniom obniżającym masę, takim jak wał napędowy z włókna węglowego, zużycie paliwa utrzymuje się na imponująco niskim poziomie.

SKRZYNIA BIEGÓW

Pasja zmienia wszystko na lepsze

Sportowy charakter Stelvio Quadrifoglio najlepiej podkreśla 8‑biegowa przekładnia automatyczna, która w trybie wyścigowym (Race) zmienia przełożenia w zaledwie 150 milisekund. Można nią sterować zarówno dźwignią w tunelu centralnym, jak i aluminiowymi manetkami po obu stronach kierownicy. Tempo zmiany przełożeń zależy od wybranego trybu jazdy: jest błyskawiczne w trybie RACE oraz komfortowe i spokojniejsze w trybie ADVANCED EFFICIENCY.

 • ZESPÓŁ NAPĘDOWY
 • SILNIK
 • SKRZYNIA BIEGÓW
DYNAMIKA

DYNAMIKA

Imponująca równowaga

Idealny rozkład mas pomiędzy osie 50/50 osiągnięty został poprzez dobór materiałów jak wysokowytrzymała stal w konstrukcji nadwozia, aluminium w zawieszeniu, drzwiach, nadkolach, masce silnika, przednich i tylnych błotnikach i silniku oraz włókno węglowe w wale napędowym. Bezpośredni układ kierowniczy oraz zawieszenia Alfa™Link oferują doskonałą równowagę i stabilność w prowadzeniu.

AKTYWNE ZAWIESZENIE ALFA™LINK

Najlepsze właściwości jezdne w swojej klasie

Stelvio Quadrifoglio jest wyposażona w aktywne zawieszenie Alfa™Link: aktywny system, który zapewnia bezpośrednią kontrolę nad charakterystyką zawieszenia. Trzy dostępne tryby pracy — Soft (miękkie), Medium (średnie) lub Hard (twarde) — umożliwiają wybór stopnia usztywnienia zawieszenia za pomocą przełącznika DNA.

ALFA™ ACTIVE TORQUE VECTORING

Niezrównane właściwości jezdne

Stelvio Quadrifoglio jest wyposażona w Alfa™ Active Torque Vectoring — innowacyjny system, który gwarantuje optymalny rozdział momentu obrotowego między tylnymi kołami dzięki dwóm elektronicznie sterowanym sprzęgłom. Takie rozwiązanie zapewnia optymalne właściwości jezdne — nawet przy wysokich prędkościach, w czasie pokonywania zakrętów i niezależnie od rodzaju nawierzchni.

SELEKTOR TRYBU NAPĘDU ALFA™ DNA PRO

Spektakularny napęd

Alfa™ DNA Pro błyskawiczne dostosowuję charakterystykę Stelvio Quadrifoglio do wybranego trybu jazdy.

 • RACE: wyłącza systemy kontroli stabilności i trakcji, wzmacnia odgłos wydechu i maksymalizuje osiągi.
 • DYNAMIC: zwiększa dynamikę, przyspiesza tempo zmiany przełożeń oraz modyfikuje charakterystykę zawieszenia, umożliwiając sportową jazdę na szosie.
 • NATURAL: moment obrotowy i charakterystyka zawieszenia są dobrane pod kątem optymalnego komfortu.
 • ADVANCED EFFICIENCY: zwiększa wydajność mierzoną zużyciem paliwa; jest najodpowiedniejszy do jazdy w warunkach słabej przyczepności.
 • DYNAMIKA
 • ALFALINK
 • WEKTOROWANIE MOMENTU OBROTOWEGO
 • ALFA DNA PRO
WYDAJNOŚĆ

WYDAJNOŚĆ

Doskonała równowaga między osiągami i wydajnością

Stelvio Quadrifoglio łączy nadzwyczajne osiągi z wyjątkową wydajnością. Jest to zasługa systemu zarządzania efektywną pracą cylindrów (CEM) Alfa™, który pozwala na dezaktywację trzech cylindrów w silniku 2.9 V6 Bi‑Turbo. Ponadto system Start&Stop najnowszej generacji umożliwia dodatkowe ograniczenie zużycia paliwa w ruchu miejskim.

LEKKOŚĆ

Ultralekkie materiały

Wyjątkową lekkość i korzystny stosunek mocy do masy w Stelvio Quadrifoglio uzyskano poprzez staranny dobór materiałów wykorzystanych w modelu. Szkielet nadwozia zbudowano z wysokowytrzymałej stali, natomiast nadkola, drzwi, elementy zawieszenia i silnik są wykonane z mocnego i bardzo lekkiego aluminium. Kolejnym przykładem innowacyjnych rozwiązań obniżających masę jest zastosowanie wału napędowego wykonanego z włókna węglowego.

ZUŻYCIE PALIWA

Zużycie paliwa ograniczone do minimum

Wszystkie systemy elektroniczne w Stelvio Quadrifoglio współpracują ze sobą, przyczyniając się do ograniczenia zużycia paliwa. Ponadto dzięki opatentowanej funkcji dezaktywacji cylindrów (CEM) i odpowiedniemu sterowaniu hamowaniem silnikiem Stelvio Quadrifoglio spala zaledwie 9.8 litrów paliwa na 100 kilometrów i emituje tylko 227 g CO2 na kilometr (cykl mieszany).

 • WYDAJNOŚĆ
 • LEKKOŚĆ
 • ZUŻYCIE PALIWA
CARPLAY

CARPLAY

Dzięki funkcji Apple CarPlay zintegrowanej z systemem Alfa Connect, można w łatwy sposób korzystać z iPhone’a bez odrywania uwagi od drogi.

Oto wideo prezentujące sposób korzystania z funkcji oferowanych przez Apple CarPlay.

Niektóre z funkcji mogą nie być dostępne we wszystkich krajach.

https://www.apple.com/it/ios/feature-availability/

Zobacz wideo

ANDROID AUTO

Dzięki funkcji Android Auto zintegrowanej z systemem Alfa Connect, można w łatwy sposób korzystać ze smartfona bez odrywania uwagi od drogi.

Oto wideo prezentujące sposób korzystania z Android Auto.

Android Auto umożliwia dostęp do rozmaitych aplikacji takich jak: komunikatory, muzyka lub Internet.

https://www.android.com/intl/it_it/auto/

Zobacz wideo

SMS

Otrzymywanie i odsłuchiwanie wiadomości SMS bezpośrednio z systemu Alfa Connect w Twoim samochodzie jest bardzo łatwe. po podłączeniu smartfona za pośrednictwem Bluetooth, włączeniu funkcji udostępniania wiadomości SMS i powiadomień przez Bluetooth, można otrzymywać i odsłuchiwać wiadomości SMS, a nawet wysłać krótkiego, domyślnego SMS-a. Dowiedz się więcej z wideo  

Zobacz wideo

MAPY GOOGLE

Dzięki Android Auto, w łatwy sposób można korzystać z funkcji Google Maps. Jedyną rzeczą, którą należy zrobić jest uruchomienie komend sterowania głosowego, następnie należy powiedzieć „Prowadź do...” i podać miejsce docelowe. Istnieje również możliwość wyszukiwania innych punktów zainteresowania takich jak apteki czynne w dniu dzisiejszym lub najbliższa stacja benzynowa.

Oto wideo prezentujące sposób korzystania z nawigacji przy użyciu Google Maps na Android Auto..

Zobacz wideo

MAP CARE

To wspaniałe uczucie być zawsze gotowym na odkrywanie świata, mając możliwość wyboru najlepszej drogi.

Mopar® Map Care to usługa aktualizacji map, która raz na trzy miesiące pobiera najnowsze mapy. A dzięki temu wideo, prezentującemu całą procedurę krok po kroku, jest to bardzo proste.

Dowiedz się więcej na maps.mopar.eu ( https://maps.mopar.eu/ )

Zobacz wideo
 • CARPLAY
 • ANDROID AUTO
 • SMS
 • MAPY
 • MAP CARE