Quadrifoglio
  • NOWA ERA
  • GENEZA
  • ZWYCIĘSTWA
  • GALERIA
  • MODELE

SYMBOL NIEPOSKROMIONEJ MOCY

Nowa era Quadrifoglio

Dzięki innowacjom i swoim osiągom Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio stanowią esencję marki Alfa Romeo - połączenie sportowego charakteru i przyjemności z jazdy.

 

Zastosowanie ultralekkich materiałów i wyjątkowy 2,9-litrowy silnik V6 bi-turbo o mocy 510 KM gwarantują niespotykany stosunek masy do mocy. Idealne rozłożenie masy w pojeździe 50:50 zapewnia doskonałe zachowanie na drodze.

GENEZA

PRZESĄD, KTÓRY STAŁ SIĘ LEGENDĄ

Geneza

Wszystko zaczęło się w 1923 roku. Ugo Sivocci wygrał Targa Florio samochodem Alfa Romeo RL, ozdobionym symbolem zielonej czterolistnej koniczyny, który kierowca namalował na białej tarczy w kształcie rombu. Niestety zaledwie kilka miesięcy później Sivocci zginął w tragicznym wypadku. Na samochodzie, który wówczas testował nie było jego szczęśliwego Quadrifoglio. Od tego tragicznego dnia amulet Sivocciego jest symbolem bezkompromisowej pasji Alfy Romeo do wyścigów oraz tradycji, która trwa przez dziesięciolecia.

ZWYCIĘSTWA

ZWYCIĘSKA TRADYCJA QUADRIFOGLIO

Symbol światowych tryumfów

Emblemat Quadrifoglio zajmuje ważne miejsce wśród pamiątek związanych ze wszystkimi liczącymi wyścigami, torami czy mistrzostwami. Alfa Romeo po raz pierwszy zdobyła GP mistrzostw świata w 1925 roku, a pierwsze tytuły w Formule 1 wywalczyła w latach 1950 i 1951. To tylko wybrane przykłady z całego pasma sukcesów, które obejmuje 5 zwycięstw w mistrzostwach świata oraz setki włoskich i europejskich tytułów. Zwycięstwa te są nie tylko częścią historii marki Alfa Romeo, ale także integralnym elementem każdego modelu Quadrifoglio.

POZNAJ LEGENDY
GALERIA

MODELE

Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio — najmocniejsze seryjne Alfa Romeo w historii: odkryj ich unikatowe sportowe DNA i nieokiełznany charakter.